Náš první workshop

Milí Rutiňáci,

V sobotu jsem vedla svůj oficiálně první workshop. Možnost, se s vámi setkat osobně a ještě něco předat a naučit mimo mou Rutinu, byla pro mne doslova výzvou, zvědavostí i natěšením v jednom.

Obavy „Co když budu nervózní?“ ze mne opadly asi tak v první nanosekundě – s holkami jsme si sedly parádně – já nemohla být více uvolněná a cítit se jak doma. Zúčastněné se snažily cvičit co nejpoctivěji. To mne nejen potěšilo ale i utvrdilo, že se mi myšlenku, kterou chci jako trenérka předávat dál, daří šířit i skrze web. Ve finále jsem se přeci jen trochu klepala, ale to díky mému pekelnému syndromu studených končetin 🙂

Workshop proběhl s dopolední a odpolední skupinou zvlášť a odstartovaly jsme ho povídáním o výživě i pohybu a pak už se šlo na věc. V první části workshopu jsme si projely cviky z vývojové kineziologie (trénink v pozicích malých miminek od 3. měsíců do 12. měsíců jsme si zpestřily gumičkami). Mým cílem bylo tedy nejprve vysvětlit podstatu držení těla v základních pozicích a naučit cvičící napřimovat páteř a osahat si princip cviků o tahání vlastní tělesné hmotnosti (všechny obdržely textové podklady k vývojovým cvikům s fotkami pozic a nejčastějších chyb, které jsem pro ně nafotila). V průběhu těchto na pohled jednoduchých cviků bylo jasné, že udržet tělo správně není žádný med – batolata jsou pěkní frajeři! 🙂 Břicho makalo v podstatě celou hodinu.

Po přestávce navazující kruhový trénink byl už koncipovaný tak, abychom v průběhu intenzivního cvičení vystřídaly všechny svalové skupiny, spálily kalorie a formovaly postavu. Cvičící se držely statečně – musím všechny do jedné pochválit, jak moc se na techniku cviků soustředily i přes únavu, která s každým kolem stoupala. 20minutové protažení na závěr bylo už jen taková malá třešnička na dortu.

Z Plzně jsem odjela spokojena – předala jsem vše, co jsem chtěla. Díky workshopu jsem se našla i v další formě trénování a plánuji je podnikat pravidelněji, pokud mi to čas i rodina dovolí 🙂 .

1.4. mne čeká „Den zdraví“ ve kulturním domě ve Strážnici na Moravě, kde chci obdobným způsobem předat své zkušenosti – skrze miminkovské pozice (úžasné na zpevnění břicha a uvědomění si své páteře) + intervalový trénink komplet bez pomůcek (na kvalitní cvičení stačí vlastní tělo a trocha prostoru) + hodinu a půl dlouhá/krátká 😉 přednáška (jak najet na lepší životní styl, skloubit to s nástrahami dnešní doby i rodinou, udržet si motivaci a mnoho dalšího….) Ale to už předbíhám……nicméně se budu těšit na některé z vás!

Současně bych chtěla poděkovat Báře Olšavské, za to, že mne oslovila ve správný okamžik, a poskytla přístřeší v jejím plzeňském studiu.

Také bych chtěla poděkovat všem cvičícím, jak mi mou první zkušenost usnadnily, navodily velmi příjemnou atmosféru a snažily se plnit vše, co mi na očích viděly do poslední kapky potu…..prostě mi připravily půdu na takové to POPRVÉ, které mi stojí za to si pamatovat 🙂

Na závěr přikládám pár slov od Báry – majitelky fitka, bez které by akce nebyla.

„V sobotu, 11.02.2017, se uskutečnil první workshop v nově otevřeném B.Body Studiu v Plzni.
Pozvání přijala Maruška Hloušková, instruktorka známá ze stránek – Rutina. Setkání bylo velmi příjemné a přínosné pro všechny zúčastněné.
Maruška je sympatická osoba plná optimismu a zkušeností. Já sama jsem si z tohoto příjemně stráveného dne odnesla spousty poznatků. Poznala jsem se s příjemnými lidmi a věřím, že si v budoucnu podobné chvíle zopakujeme.
Všem zúčastněným děkuji za skvělou náladu a přeji spousty sil a vůle do dalšího cvičení a splnění si svého snu.
Zároveň bych ráda poděkovala firmě For Active za poskytnutí sponzorského daru a Klubu Černá ovce za zajištění občerstvení.“

P.S. Já (Maruška) bych byla moc vděčna, kdyby i aktérky naší společné akce mohly do komentářů napsat jejich pohled na workshop. Předem děkuji!

P.S.2: Příště si s sebou vezmu foťák. Vůbec mne nenapadlo fotit. Každopádně děkuji i za fotky z mobilu, které Bára v průběhu dne pořídila.

Cvičení dle vývojové kineziologie s gumičkami – první skupinka

Cvičení dle vývojové kineziologie s gumičkami – druhá skupinka

Kruhový trénink – druhá skupinka

Všechny holky pohromadě

Vaše Maruška