Proč jsem založila „novou“ Rutinu?

Milí Rutiňáci,

a je to tu! Článek, kterým se chci předem vyhnout dotazům, proč jsem cvičení zpoplatnila a proč už nebudou cvičební plány a všechna cvičební videa zdarma. Každý váš dotaz je z mé strany víc než vítaný a velmi ráda na vaše dotazy odpovídám, nicméně vám chci objasnit toto téma, protože chápu, že ne každý bude měsíční paušál kvitovat s povděkem 🙁 .

Když jsem před 4 lety založila Rutinu s nadšením pro domácí cvičení, netušila jsem, v co všechno se stránky vyvinou. Tehdy jsem byla na mateřské, chtěla se podělit o svou vášeň s ostatními a neměla jsem ani ponětí, jakým směrem se budu v následujících letech vyvíjet. Díky vám, mým Rutiňákům, jsem získala sebevědomí a uvědomila si, co chci v životě dělat….představte si to…..až po třicítce jsem měla jasno!

Mělo to ale jeden malý zádrhel, mateřská netrvá věčně 🙁 . Nastoupila jsem do práce, která mě sice bavila, ale nenaplňovala. Paralelně jsem vedla rodinný život, věnovala se cvičení doma, tréninkům, zdokonalování techniky, studovala jsem výživu, udělala potřebné certifikáty, odpoledne se věnovala klientům, četla všemožné knihy o cvičení a výživě, ale na Rutina stránky….na ty nezbýval čas ani náhodou. Po dvou letech takového fungování jsem udělala velké a velmi nelehké rozhodnutí. Dala jsem výpověď ve firmě, která znamenala jistotu, a kde jsem si i na lidské úrovni rozuměla se spoustou lidí, kteří mi dnes doma chybí. Verdikt byl jasný: Jdu do Rutiny naplno a napořád!

Posledních pár let nedělám nic jiného, než se zaobírám tím, jak trénovat, co jíst a jak to vše skloubit s hektickým životem, prací, rodinou apod. tak, abych nalezla co nejefektivnější systém, při jehož dodržování je člověk stále v psychické pohodě – jednoduše řečeno, žádné drastické diety, hodiny ve fitku a neustálé hlídání se. Pohoda a to jakým způsobem člověk kráčí za vysněnou postavou a zdravím, je ta nejvíc důležitá věc. Jak já říkám: „Cestu si člověk musí užívat, jinak to není cesta, ale zkratka do slepé uličky“, nebo také „Rychlé výsledky = nechtěné následky“. Proto se člověk toužící zhubnout nebo vysportovat musí obrnit nutnou dávkou trpělivosti a psychické pohody. Na aktivní způsob života je lépe pohlížet jako na životní styl, než bažit po konkrétním cíli. Uvědomuji si, jak je psychika v životě důležitá a kurz „Síla myšlenky“ mi napomohl se nově soustředit i na myšlení a práci s myslí tak, aby člověk kráčel správným směrem co nejlépe naladěn 🙂 . V neposlední řadě psychiku ovlivňuje i to, co sníme, což je fakt, se kterým funguji – výživa je stejně důležitá jako psychika a psychika je stejně důležitá jako výživa (ne-li více, když má vliv na to, zda v daném stravovacím režimu setrváme)!

Moji klienti a vlastně až praktická zkušenost mi otevřeli oči a potvrdili to, co jsem měla našprtané na teoretické úrovni – to, co funguje na jednoho, nemusí zaručeně fungovat na druhého. Každý má jiný životní styl a jiný základ, který si nese. Proto chci s touto zkušeností pracovat i dál a pomáhat lidem, podporovat je i na individuální úrovni.

Za poslední 2 roky jsem změnila pohled na spoustu věcí. Na základě studia, četby a zkoušení všeho, co vím, na sobě a svých klientech, jsem na některá témata změnila názor o 360°, například pohled na nasycené tuky a cholesterol (tukům se nevyhýbám, naopak je do zdravého jídelníčku doporučuji). Teorie v oblasti fitness a výživy se neustále vyvíjejí a jdou velkým krokem vpřed – jen hlupák by nezměnil názor pod tíhou vědeckých a odborných důkazů, které svědčí o tom, že největší strašák nebyl nasycený tuk, ale sacharidy jako jsou cukry a pšenice ve vysokém množství. I to je jeden z mnoha důvodů, proč začínám tvořit a psát od nuly.

V období, kdy jsem stála mezi rozhodnutím Rutina ano nebo ne, jsme měli v práci besedu s Petrem Ludwigem  (autorem knihy Konec prokrastinace – doporučuji, výborná kniha), který zdůrazňoval, že by si člověk měl zvolit v životě cestu, kterou se chce vydat. I přes milióny jiných možností, které okolnosti nabízí, najít jednu cestu je ten nejlepší a zároveň nejtěžší životní krok. Dost možná jsem se pevně rozhodla ten den namotivována skvělým Ludwigovým řečněním 🙂 ?

V podstatě jsem měla jedinou možnost. Překopat Rutinu tak, aby byla dostupná, nebyla drahá, protože rozhodně nehodlám na nikom a ničem rýjžovat, a zároveň mne uživila, abych mohla točit nová videa, sestavovat cvičební plány, vytvářet zdravé recepty, psát články a dál se „starat“ o své Rutiňáky během SVÉ pracovní doby a vše dělat tak, jak dělám – s nejlepším úmyslem docílit skvělého zdraví, fyzičky, štíhlé linie a spokojeného života i přes nástrahy dnešní doby.

Nechci nic dělat polovičatě, proto je tu Rutina, která pojede naplno a co nejdéle to jen půjde. Do Rutiny vkládám svůj život, své srdce a své přesvědčení, že každý může změnit svůj životní styl a dosáhnout svých vysněných cílů v oblasti fitness, wellness a zdraví.

Vaše Maruška