Jak pálit a neukládat

Jak pálit a neukládat

Dnešní doba je krutá…. potravinářský průmysl nám nabízí nepřebernou škálu výrobků a pochutin, které si označení jídlo vůbec nezaslouží. Do toho ty krásné reklamy zobrazující šťastnou rodinu a štíhlé děti pojídající čokoládový jogurt nebo sušenku, která slibuje, že Vás nasytí na celé dopoledne. A kdo by si nepřál být šťastný, štíhlí a sytý až do oběda 🙂 ? Já tedy ano! Jenže, jedna věc je, čím nás krmí reklamy, a druhá věc je, jak na to reagují naše těla…. mnoho z nás pak nechápe, z čeho že to tloustne, když si každý den k snídani dává tu skvělou FITNESS tyčinku jako paní z reklamy.

Chcete-li mít jasno, co hodit do nákupního košíku, jak se stravovat a utříbit informace létající světem, přečtete si  e-book od Petra Nováka „Jak pálit a neukládat“. Na své si přijdou výživou nepolíbení i znalci – kniha je vhodná opravdu pro každého.

E-book jsem otevřela s očekáváním, že mne rozhodně nemá čím překvapit…..…překvapil a to velmi příjemně. Příjemně natolik, že jsem ho slupla jedním dechem, jak dobře se mi četl..….a to víte, když se něco dobře čte a obsah je víc než zajímavý, tak to dá člověku do života víc, než kdyby něco drtil s nechutí, že?

Osobně si vážím více osobních zkušeností, než pouhého teoretizování, a z Petra Nováka (autora knihy) osobní zkušenost mluví – před pár lety shodil 23 kg a udržel si je. Své poznatky v knize skloubil s pochopením, jak tělo funguje na hormonální úrovni (hormony a jejich vlivem je kniha prošpikovaná, a v tomto ohledu jsem se dozvěděla plno nových a užitečných informací) a s racionálním uvažováním (neexistuje jeden stravovací systém vhodný pro všechny – autor nenutí nikomu jeden zázračný stravovací systém, naopak nabádá, aby si každý našel ten svůj = můj šálek kávy 🙂 ).

Vlna (spíš vlnobití informací), které na vás padají stránka po stránce, psané velmi zábavnou a čtivou formou, nechá každému prostor, aby pochopil, jak jeho tělo funguje, a vzal si pro sebe z knihy to, co sám potřebuje – ať už je vegan, vegetarián nebo vyhraněný masožravec.

Kniha je rozdělena do 3 základních částí – motivace, strava a cvičení. Jedno bez druhého se při úspěšném pálení tuků neobejde, a je skvělé, že autor neopomněl ani jeden základní pilíř zdravého hubnutí.

V knize najdete velmi vtipně podaná témata provázena grafickými znázorněními, která mi velmi blízce připomínají grafiku z knihy od Petra Ludwiga „Konec Prokrastinace“ – prostě uděláte mrk a obrázek si velmi lehce zapamatujete. Mimo jiné antiprokrastinačnímu buzer lístku musím velmi požehnat – je to skvělí způsob, jak si zavést pravidelný návyk, ať už je to ve cvičení či jinde – já jsem se takto naučila pravidelně žehlit 🙂

Dále nemohu nezmínit poslední část o cvičení, na kterou jsem se klepala jako ratlík, jenž krásně a uceleně popisuje proč je dobré a efektivní cvičit kolem půl hodiny a zbytečně neztrácet čas hodinovými i delšími aerobními tréninky.

Jak říkám, ať si každý vezme z knihy to, co sám potřebuje. Mě osobně e-book odkryl nový úhel pohledu na stravování, což je jeden z mnoha důvodů, proč jsem pro Vás napsala tento článek.

Knihu můžete zakoupit ZDE

jakpalitaneukladat-banner

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.