Výživová výzva k 26.4.2017 – půst

Ahoj všem,

na zítřek mám v plánu držet půst (=ideální den, jelikož máme volno od cvičení na regeneraci a také na tento den vychází novoluní) a pít kromě většího množství vody jen zeleninovou šťávu, kterou jsem si nyní připravila.

Kdo se ke mně přidá a dá si se mnou očistný půst, který ještě obohatíme o dechové cvičení, abychom podpořili celkovou očistu a odkyselení organismu?

Kdo nedisponuje odšťavňovačem, může pít jen vodu, nebo si dát pouze zeleninový den.

Co vy na to? Kdo se přidá? Já vás vyzývám! 🙂

P.S.1: Můžete se pak s námi v komentářích podělit, jak se cítíte, motivovat se průběžně a napsat i své poznatky.

P.S.2: Kdo by si nebyl jistý, zda je půst pro něj vhodný, ať se poradí se svým lékařem

Postup

  1. Dnešní večeře (úterý 25.4. 2017) je lehká, převážně zeleninová, může obsahovat menší množství tuku, bez masa. Odpoledne pít jen vodu.
  2. Půst o vodě a zeleninové šťávě (středa 26.4.2017) – vodu pít dle potřeby a hodně, zeleninovou šťávu po menších dávkách (250ml) v průběhu dne, aby tělo efektivněji využilo vitamíny a minerály ze šťávy. Skladovat v uzavíratelné nádobě.
  3. V den půstu (středa 26.4.2017) si již od probuzení říkat afirmaci „Dnešek je krásnější než včerejšek“. Opakovat nesčetněkrát během dne a dobrá nálada vás nemine 🙂
  4. 3x za den využít léčivé síly dechu a praktikovat dechové cvičení (středa 26.4.2017)
  5. Následující den si dát lehkou zeleninovou snídani (může být malé množství tuku) bez bílkovin, oběd bez přílohy se zeleninou a menší dávkou bílkovin (maso/ideálně ryba či rostlinné zdroje) a večeře už může být klasická, vyvážená (dle vlastních preferencí)

1 litr zeleninové šťávy z řepy, mrkve, celerového stonku a jablka

  • 3 větší řepy (900g)
  • 3 větší mrkve (400g)
  • 2 větší jablka (400g)2
  • 2 stonky řapíkatého celeru

Zeleninu proženu odťavňovačem a uskladním ve skleněné uzavíratelné nádobě. Je možné ředit i vodou podle potřeby. Pozor, moč i stolice může být po řepě zbarvena do červena.

Dechové cvičení

3x (i vícekrát, pokud budete chtít 🙂 ) za den si najděte chvilku času (alespoň 4 minuty na 1 cvičení) a praktikujte plný dech = ideální dýchání.

Posaďte se pohodlně na židli s rovnými zády a nohama rovně na zemi. Srovnejte hlavu do jedné přímky s páteří. Ruce volně položte do klína nebo na stehna. Provádějte hluboký nádech a výdech do břicha (neměl by jít do hrudníku a ramena by se neměla zvedat). Břicho lehce vtahujte v oblasti podbřišku, aby se při nádechu nevyvalilo ven a jen se mírně nafukovalo a vyfukovalo jako balonek. Dýchejte zhluboka, pravidelně, nezadržujte dech, myslete jen na dýchání a pokuste se procítit, jak vám v průběhu dýchání i po dechovém cvičení je. Vaše mysl by měla být po cvičení klidnější a měli byste cítit příjemný příliv energie do těla.

Přeji vám hodně zdaru a těším se na všechny, kdo do výzvy půjdou se mnou!

Vaše Maruška