Raw pomazánka z řepy a křenu

Vlastníte-li kuchyňského robota, máte vyhráno, protože tento recept je hotový za pár minut a není z něj, tak jak to u řepy bývá, žádný nepořádek. Ruční strouhání je také to je možnost, ale pomocník do kuchyně je vzhledem k rychlosti a údržbě k nezaplacení! 🙂

Sama používám robota, který je starý již 10 let a pořád slouží skvěle (viz foto níže). V případě této pomazánky jsem využila jak struhadlo, tak současně i esovité nože, které zeleninu ještě více nasekaly, aby byla co nejlépe namazatelná na raw chleba.

Můžete namazat i na jiné pečivo (ideálně na kváskový žitný chléb), nebo jen nastrouhat a řepu s křenem a lahůdkovým droždím použít jako salát k hlavnímu chodu.

Pomazánka je hotová coby dub, zelenina v ní dodá zdraví prospěšné látky a lahůdkové droždí vitamíny B.

Ingredience

  • 3 středně velké (500g) řepy
  • 10 cm (100g) křenu  (nebo dle potřeby)
  • 5 vrchovatých lžiček (15g) lahůdkového droždí

Příprava

Řepu jsem oloupala, rozpůlila a nechala robotem nastrouhat. Současně jsem v robotu ponechala a využila jeho esovitých nožů, které nastrouhanou řepu trochu více nasekaly. Přidala jsem oloupaný křen a krátce nechala ještě vše promíchat a sekat najemno (škrabkou jsem průběžně sundavala směs z boků nádoby, aby se promíchala). Vše jsem v nádobě spojila s lahůdkovým droždím a pomazánka byla na světě!

Vaše Maruška