Rutinák Jakub

Když má žena začala cvičit, velmi jsem ji obdivoval. Vzhledem k tomu, v jaké těžké životní situaci jsme se nacházeli, přesto se nevzdala a šla si za svým.

Také jsem často míval myšlenky, že bych začal cvičit. Nemohl jsem ale vnitřně najít motivaci, přestože jsem byl zvenčí inspirován manželkou. Nějak jsem to v sobě nemohl najít a odhodlat se.

Změna nastala 21.12.2021 a neměla nic společného s novoročním předsevzetím. Ráno jsem vstal z postele a řekl si, že se sebou něco musím začít dělat. Ještě tentýž den jsem cvičil poprvé s Maruškou. Dalo mi to docela zabrat, ale měl jsem pak dobrý pocit. Cítil jsem, že chci pokračovat dál. Velmi razantně jsem změnil i přístup ke stravování. V kombinaci se cvičením šla dolů 4 kg měsíčně. V hlavě jsem si to nastavil tak, že se nejedná o dietu, ale opravdu jsem změnil životní styl a stravovací návyky.

Nebyla to jednoduchá změna, ale opět mi v tom velmi pomohla Maruška díky spoustě skvělých receptů na jejím webu. Má žena se tak stravovala jíž delší dobu a velmi mi v tom pomohla, za což jí také patří veliký dík. Cvičení mě postupně začalo bavit natolik, že jsem se na něj těšil.

Díky změně stravovacích návyků a cvičení s Rutinou jsem o 15kg lehčí, než na konci roku 2021. Moje postava má ještě daleko do nějakého ideálu, ale cítím se mnohem lépe. Pocit, že pro sebe něco dělám, je k nezaplacení.

Nejtěžší na tom všem je chtít sám něco změnit. Dokud se člověk nerozhodne, nikdo ho nepřesvědčí. Já se rozhodl a stálo to za to.

Velikou zásluhu na tom vše má právě Maruška, které patří můj veliký dík.

Jakub

Fotogalerie

Chci proměnu!